sipka-small

Pohon vrat, bran a garáží s elektrickým ovládáním

 Pohon vrat a bran slouží pro plnou či částečnou automatizaci a zajišťují tím klientovi pohodlné a komfortní ovládání, zpravidla zmáčknutím jednoho tlačítka na dálkovém ovladači (klíčích) atp.

Pohony můžeme rozdělit do několika kategorií. Samotné pohony vrat a bran dělíme v základu na nadzemní a podzemní.

Nadzemní pohony bran a vrat dále členíme na:

  • lineární pohony
  • hydraulické pohony
  • pákové pohony
  • posuvné pohony

Podzemní pohony dále dělíme na:

  • standardní podzmení pohony
  • hydraulické podzemní pohony

Lineární pohony

Představují ekonomickou alternativu k hydraulickým pohonům. Jsou ideální k ovládání například dřevěných bran. Lineární pohony jsou velmi spolehlivé a robustní elektrické typy pohonů, které nabízeji optimální poměr výkonu a ceny s minimálními nároky na údržbu, a to i za nepříznivýcch povětrnostních podmínek.

Hydraulické pohony

Hydraulický pohon bran je dlouhodobě považován za nejlépe hodnocený elektrický pohon na trhu. Hydraulické pohony jsou navržené pro brány s širokými křídly. Tento robustní a polehlivý systém je ideální pro nasazení ve větrných oblastech, popřípadě v jiných místech s nepříznivými klimatickými podmínkami. Je to hydraulika, jejíž ovládací prvek automatického pohonu bran nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu a vykazuje velmi dlouhou životnost.

Pákové pohony

Tyto kvalitní a silné pohony vrat a dveří jsou ideální pro použití, když nejsou ostatní metody dostatečně efektivní. Využívají kloubové rameno a jsou vhodné pro intenzivní a každodenní provoz. Pákové pohony se využívají na branách, které mají silné zděné pilíře, a není u nich možné instalovat standardní lineární pístový pohon.

Posuvné pohony

Posuvné pohony jsou vhodnou volbou tam, kde je omezený prostor a není využit středový sloupek.

standardní podzemní pohony

Tyto pohony bran a vrat jsou nejvíce žádané pro automatizaci otevírání. Jsou takřka celé zabudované v zemi a jsou vhodné například tam, kde je zapotřebí nechat vyniknout estetický vzhled brány. Jedinou viditelnou částí je ovládací kolík, který je připevněn k zadní části brány. Tyto pohony bran jsou zabudované v galvanizovaném ocelovém boxu a nevyžadují žádnou speciální údržbu.

Pro získání dalších informací nás neváhejte kontaktovat

Dále nabízíme:

rychlý kontakt

   +420-722-176-790
   This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
     Facebook
    kontaktní formulář